SOSYAL MEDYA'DA TRAHED
SİTE İÇİ ARAMA
Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz!
HABER DETAY
SAĞLIKTA ŞİDDET SONA ERDİRİLMELİDİR
Kamuoyuna
Sağlikta şiddet olaylari hiz kesmeden devam etmektedir. Dün Ankara Keçiören Devlet Hastanesi acilinde sağlik çalışanlarının barikat kurarak canlarını kurtardıklari saldırıdan sonra bugün Trabzon' un Of ilçesinde çalisan aile hekimi arkadasimiz, covid sebebiyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden hastanin, yakını tarafindan ölümle tehdit edilmiştir.. Pandemi sebebiyle gecesini gündüzüne katarak çalisan sağlik çalışanlarına yapılan bu saldırıları KINIYORUZ. Sağlikta siddet olaylarının bitmesi için etkin sağlikta şiddet yasasının çıkmasını, cezaların iki kat artırılarak tutuklu yargılamanın getirilmesini istiyoruz.
Bu saldırı ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş olup, şahıs gözaltına alındıktan sonra çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından yurt dışına çikma yasaği ile ev ve işlerine yaklaşmama yasaği konularak, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Adli süreç devam etmektedir.
Aile hekimi arkadasimizi ölümle tehdit eden şahısın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Tutuklu yargılama gelmedikten sonra sağlikta şiddetin bitmesi mümkün değildir. Bu kararlar sağlikta şiddeti teşvik etmektedir. Bu sebeple adaletin tecellisi için şahsın tutuklu yargılanması ve arkadaşımıza koruma tahsis edilmesi elzemdir.
Bu süreçte sayin Valimize, Emniyet Müdürümüze ve Sağlik Müdürümüze gösterdikleri ilgi ve alaka için tesekkur ederiz.
Aile hekimi arkadaşımıza geçmis olsun dileklerimizi iletirken, bu gibi şiddet olaylarının bir daha yaşanmamasıni dileriz.
Dr.Hakan UZUN
TRAHED YONETIM KURULU BASKANI
DERNEĞİMİZ
MEVZUAT
İTİRAZ
DİLEKÇELERİ
HUKUKSAL DÖKÜMANLAR
ETKİNLİKLERİMİZ
AVANTAJLAR
DUYURULAR
HABERLER
GALERİ
SOSYAL MEDYA'DA TRAHED
© Copyright 2017 All Rights Reserved Trabzon AileHekimleri Dernegi Web Design and Programming Trabzon Web Yazılım